Lokálně a sezonně na Ostravsku

Jako rodina jsme uvítali, že bohumínský Medovit začal po tradiční zimní formě bedýnkování bez čerstvé zeleniny vozit i první výpěstky letošního jara! A protože Medovit je mimořádná firmička podnikavých lidí, kteří navíc nově začali vozit mléčné výrobky ze stejně zajímavé firmičky Mlékárna Hlavnice z blízkého Opavska.

Pro všechny, kdo mají na Ostravsku, ale zejména na Bohumínsku (Rychvald, Orlová, Dolní Lutyně + blízké části Ostravy) zájem o kvalitní místní zeleninu, lze jen doporučit každotýdenní čtvrteční dodávku zeleninových bedýnek od Medovitu.

Kromě zeleniny a ovoce – dle přirozených přírodních cyklů dodávaných sezonně podle toho, co vyvýšené záhony zrovna dají 😉 – si můžete objednat také mléčné výrobky z Mlékárny Hlavnice. Je to malé družstvo, které vyrábí vynikající mléčné výrobky – máme vyzkoušené!
Navíc Medovit nabízí i žitný chleba, který sice cenou nebezpečně dohání bio pekařské výrobky, ale je prostě vynikající…

Proč ne bio?

Bio ROZHODNĚ ANO. Je to totiž jedna z mála možností, jak jíst relativně čisté potraviny (relativně proto, že pesticidy a ostatní výdobytky moderního zemědělského průmyslu pronikly do všech půd na celém světě včetně Papuy Nové Guiney…). Jen o stupínek “horší” možností je však levnější a dostupnější možnost nakupovat podle zásad lokálnosti a sezonnosti – a tedy podporovat místní (lokální) farmáře tím, že budeme kupovat produkty, které se snaží pěstovat co nejpřirozenějším a nejnormálnějším způsobem.

Jestliže kupujeme od místních zemědělců produkty, souběžně tím dodržujeme i princip sezonnosti: v bedýnkách totiž najdeme vždy jen to, co právě vyrostlo na polích.

A jak poznáme, že právě “ten náš” zemědělec je slušný a nepodstrkává nám do bedýnek zeleninu z velkoskladů? Jednoduše: takový zemědělec se na webu pochlubí fotogalerií svých polí, způsobu pěstování produktů a souběžně nebude mít problém s tím, když ho budete chtít přijet navštívit ;-).

Medovit bude jedním z vystavovatelů na letošním Dni pro férový život v Rychvaldu, který se uskuteční 5. září od 9.00 do 19.00 hod.

LOKÁLNĚ – SEZONNĚ – EKOLOGICKY – SMYSLUPLNĚ!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..