Patříte mezi novodobé otroky?

Zkuste se zamyslet nad následujícími body, které sestavil ruský autor Alexander Koršunov v knize Jak získat uspokojení a radost ze života (vydá Eugenika v létě 2015):
  1. Ekonomická nutnost neustále pracovat. Moderní otrok musí pracovat až do smrti, protože finanční prostředky, jež si vydělá za jeden měsíc, mu stačí na to, aby zaplatil bydlení, stravu a jízdné za jeden měsíc. Protože mu peníze vystačí vždy jen na jeden měsíc, moderní otrok musí pracovat celý život až do smrti. Důchod je také fikce, protože důchodce dá celý svůj důchod na bydlení a stravu, a tudíž mu nezůstanou žádné peníze.
  2. Druhá forma skrytého přinucení člověka k práci je založena na uměle vytvořené poptávce po nepotřebném zboží, které se nabízí lidem pomocí reklamy, ovlivňováním mínění a cíleným marketingem, například umístěním zboží na určitém místě v obchodě a podobně. Moderní otrok je vtažen do nekonečné honby za novinkami, a proto je nucen neustále pracovat.
  3. Třetím mechanismem ekonomického přinucení člověka k práci je kreditní systém, jehož pomocí jsou moderní otroci stále více a více zatahováni do úvěrového područí prostřednictvím systému úrokové míry. Moderní otrok se každým dnem stále více zadlužuje, protože aby zaplatil úvěr i s úroky, bere si novou půjčku, ale nesplácí starou, a tak vytváří pyramidu dluhů. Dluh, jenž nad ním neustále visí, ho silně motivuje k práci i za mizerný plat.
  4. Čtvrtou formou, jak přinutit moderního otroka pracovat na skrytého otrokáře, je mýtus o státě. Moderní otrok si myslí, že pracuje pro stát, ale ve skutečnosti jeho peníze putují do kapes otrokářů, kteří pojem státu využívají k tomu, aby otrokům zatemnili mozky a nedávali zbytečné otázky, jako například: Proč pracují celý život, a přitom zůstávají chudí? Proč otroci nemají podíl na zisku? Komu se konkrétně převádějí peníze, jež zaplatili na daních?
  5. Pátou formou skrytého přinucení otroků k práci je systém inflace. Růst cen bez zvyšování mezd zajišťuje nenápadné okrádání pracujících lidí, a proto moderní otrok stále více chudne.
  6. Šestým skrytým mechanismem, jak přimět člověka zadarmo pracovat, je, že ho připravíme o prostředky na stěhování a zakoupení nemovitosti v jiném městě. Tento způsob nutí moderní otroky pracovat v jednom výrobním podniku, jenž zaměstnává převážnou část pracujících obyvatel města, a trpět zotročující podmínky, protože jinou možnost nemají. Nemohou utéct, protože nemají za co a není kam.
  7. Sedmý způsob, který nutí člověka zadarmo pracovat, představuje utajení informací o reálné ceně prací nebo zboží, jež vyrobil. Část mzdy moderního otroka si bere otrokář prostřednictvím účetního systému, přitom využívá jeho neznalosti a chybějící kontroly daně z přidané hodnoty, kterou si otrokář přivlastňuje.
  8. Aby moderní otroci nepožadovali svůj podíl na zisku, nechtěli vrátit to, co vydělali jejich otcové, dědové, pradědové, prapradědové a další předci, bedlivě se tají a zamlčují fakta o rozkrádání zdrojů, jež byly vytvořeny mnoha pokoleními moderních otroků v průběhu tisícileté historie.

Nyní se přiznejte – ne mně, ale sami sobě. Ještě stále se pokládáte za svobodného člověka?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..