Ze zápisníku Babizny Divizny aneb Kopřivový jarní životabudič

Na tomto blogu Shanti Academy bych Vám ráda nepravidelně přinášela informace ze světa sběru, zpracování a užití bylinek, jak jsem se to během let naučila a jak to praktikuji u své rodiny, kteří jsou mi vždy prvními testovacími králíčky ;-).

Dnes vám doporučím

ŽIVOT OPĚT PROBOUZEJÍCÍ JARNÍ NÁPOJ Z KOPŘIV.

Suroviny

IMG_2544[1]– čerstvé malinké, pokud možno co nejdříve na jaře nasbírané kopřivy (požahají vám ruce i přes rukavice, a to je přesně ta správná síla!)

  • melasa nebo med (vše bio)
  • voda

Infonalejvárna

Tyhle potvůrky vystrčí pálivé hlavičky, sotva sleze sníh – a jak vidíte na fotce vlevo, jsou často první “zelení”, která se po zimě objeví. A to je přesně ta správná doba k prvnímu sběru. V této velikosti a této době jsou kopřivy nejsilnější. Je to takový koncentrovaný adaptogen. A to vlastně po celou sezonu.

Nyní na jaře je ale využijeme ke třem hlavním cílům:

IMG_2551[1]

  • jako čerstvou drogu k sušení (obrázek vpravo)
  • k zelenému supernápoji (ten vyrobíme tak, že suroviny uvedené vedle společně rozmixujeme napadrť v mixeru, slijeme a rychle vypijeme. Pozor, vodu si nedávejte moc studenou!!! Spíš teplejší, přece jen venku je ještě většinou sychravo a není důvod si ochlazovat tělo.
  • jako surovinu na výrobu špenátu (postup jako u klasického špenátu z listů; špenát netřeba přidávat!)
  • jak připomněla úžasňácká Shanti Lena, existuje ještě pozapomenuté využití nejhornějších, ještě nerozvinutých lístků mladých kopřiv: necháme je louhovat v konvi s čerstvou vodou a další den pijeme sladký, zdravý a vitaminy narvaný nápoj…
  • Využití kopřiv je neskutečně široké. Především ale, jak píšu výš, se jedná o krásný středoevropský adaptogen, který spolu s vajíčkem či mákem hravě konkuruje cizokrajným adaptogenům, které jsou v současnosti in, oblíbené – a taky hodně drahé.

Kopřivy mají vysoký obsah vlákniny, vysoký obsah chlorofylu a vysoký obsah přírodního železa. Měly by být první volbou při anémii či jiné krevní nedostatečnosti.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..