Jakou roli hraje v našem zdraví pitná voda?

[dt_sc_full_width first]

“Minerální vody jsou (svou povahou) slané a studené. Takzvané léčivé vody obsahují tolik soli, že se téměř ani nedají pít. Pokud každé jídlo dosolujete, přezkoumejte složení minerálek, které máte doma. Mají-li vysoký obsah soli, není divu, že tak často saháte po solničce.

Často se mě lidé ptají, co mají pít, aby pokryli spotřebu tří litrů tekutin na den. Toto nesmyslné pravidlo je velmi rozšířené a miliony lidí po celém světě se tak denně nutí vypít tři litry slané, studené, “léčivé” vody, ačkoli nemají vůbec žízeň. Navíc si myslí, že je to zdravé.

Člověk samozřejmě pít musí, ale množství je individuální. Kdo se živí masem, salámem či uzeným, lehce tři litry vypije, protože má žízeň. Pokud však jíte hlavně zeleninu, salát a ovoce, stačí vám tři šálky bylinného čaje. Člověk se slabou a vlhkou slezinou nemá téměř žádnou potřebu pít, protože je oslabená schopnost těla přeměnit vypitou tekutinu ve vlastní šťávy. Sníženou chutí k pití se tělo brání před přílišným zatížením těla tekutinami. Chuť k pití mže být oslabena i při nedostatečnosti jinu či krve. Ačkoli člověk žízeň má a tekutiny tělu chybí, tento stav ignoruje. V tomto případě se doporučuje postavit před sebe termosku s horkým nápojem a po malých doušcích upíjet. Produkci tělesných šťáv neovlivňují jen požité nápoje, ale i konzumace šťavnatého, čerstvě připraveného a krátce povařeného ovoce a kompotu. Kdo se takto stravuje, dodává tělu nejen tekutiny, ale i živiny, které ve spojení s celou rostlinou – na rozdíl od extraktů – tělo lépe zpracuje. Jestli je to však případ uměle obohacené minerálky, o tom lze pochybovat.

Kdo se domnívá, že se přebytečná tekutina snadno vyloučí, aniž by se tělo zatížilo, je na omylu.

Nadměrné pití zatěžuje ledviny, které vše vypité musejí přefiltrovat a vyloučit. Tělo je navíc znečištěno velkou dávkou minerálů, které není schopno zpracovat. Navíc je dokázáno, že dlouhodobá a nadměrná konzumace studených a chlazených nápojů oslabuje jang ledvin. Ve Spojených státech, kde se běžně praktikuje výše popisovaný pitný režim, jsou v reklamě nabízeny plenky pro dospělé, protože dokonce i mladí trpí inkontinencí. Tento příznak slabosti jangu ledvin se dříve vyskytoval jen u starších lidí nebo pouze při nachlazení.”


Tolik citace ze skvělé knihy německé autorky Barbary Temelie Výživa podle pěti elementů (Eugenika 2002, ale titul je stále dotiskován a lze jej sehnat na www.kosmas.cz, pro Ostravské pak objednat přes net u ABZ knihy, které vám to dopraví až do Ostravy-Zábřehu za minimální příplatek k prodejní ceně.

A nyní několik poznámek k tématu:
1. Proč jsme nuceni pít takové množství vody?

Kdo nám tuto myšlenku podsouvá? Správná odpověď je, že přichází z reklam (z nichž to převzali odborníci!!!) na balenou vodu v PET láhvích. Jediným záměrem, proč nás nutit přehnaně pít, je prodat další miliony barelů balené vody, aby její výrobci a distributoři více vydělali. O vaše zdraví nejde.

2. Když máme žízeň, je už pro tělo pozdě?

Co to je za nesmysl? 🙂 Příroda vymyslela pocit žízně právě proto, aby nedošlo k dehydrataci. Vraťte se opět k bodu č. 1 a ke zdravému selskému rozumu. Příroda není hloupá a tisíce generací lidí před námi nepadaly k zemi mrtvé dehydratací jen proto, že když dostali žízeň, bylo pro jejich tělo už pozdě.

3. Pijte bezpečné bylinné čaje a teplou vodu.

[/dt_sc_full_width]

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..