Zdravý šípkový nápoj

[dt_sc_full_width first]

Šípek neboli správně botanicky růže šípková je léčivka, která se využívá odpradávna. Někteří lidé ji však ne(vy)užívají rádi, protože plody obsahují jemné chloupky, jež zůstávají i v horkém odvaru a mohou dráždit sliznice močové trubice a způsobovat nepříjemné pálení.

Jako léčivka se dají využívat jarní květy, ale především podzimní rudé plody. Šípek je bohatou zásobárnou vitaminu C – pokud jej ovšem neuvaříte…

A protože na podzim se pomalu, ale jistě zmenšují možnosti získávání přírodního vitaminu C přirozenou cestou z jídla a nápojů, zkuste si při procházkách podzimní přírodou natrhat plody, které jsou teď krásně měkké a zralé (!), část jich umístit rovnou do pusy a z části udělat skvělý nápoj, jenž chutná příjemně nakysle a nejenže osvěží, ale taky podpoří imunitní systém v době viróz a chřipek.

[/dt_sc_full_width][dt_sc_one_third first]

Ingredience:

– čerstvě natrhané uzrálé plody šípku (měkké, červené)

rýžový sirup (nebo jiné vhodné sladidlo – například pro děti, kterým může vadit přirozená nakyslá chuť šípku)

voda (chcete-li uchovávat delší dobu, musí být převařená a vychladlá nebo destilovaná)

[/dt_sc_one_third][dt_sc_two_third ]

DSCN9783Šípky opláchneme a rozmixujeme s dostatečným množstvím vody na kaši.

Část kaše přemístíme do vyšší skleničky, doplníme vodou o pokojové teplotě, promícháme a pak přecedíme přes jemné sítko. Je-li to nutné, dosladíme a rychle vypijeme, než vitamin C zoxiduje.

Tip:

To, co vám zůstane v sítku, můžete povařit s ranní snídaňovou kaší, obilninami a jiným ovocem a s chutí zkonzumovat ;-).

[/dt_sc_two_third]

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..